Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

geocaching.mypage.cz geocaching.mypage.cz geocaching.mypage.cz geocaching.mypage.cz geocaching.mypage.cz geocaching.mypage.cz

 
 

Trackovatelné předměty

V keškách je možné najít i speciální trasovatelné předměty. Jsou to buď travelbugy – předměty opatřené speciální kovovou známkou s unikátním identifikačním kódem, nebo geocoiny – speciální mince též s unikátním identifikačním kódem. Každý takový předmět má svůj current goal (úkol), který je uveden na serveru, nebo přímo u travelbugu či geocoinu na kartičce. Current goal obsahuje zpravidla cestovní cíl travelbugu či geocoinu (např. "docestovat do Japonska"), nebo jiné přání majitele (např. "travelbug musí přebývat v keších blízko vody"). Pro travelbug se užívá také zkratka TB a pro geocoin GC.
Pokud nalezená cache obsahuje TB nebo GC, může se geocacher rozhodnout, zda předmět (nejlépe výměnou za jiný připravený TB, GC) z cache odnese (a pokusí se splnit či pomoci splnit jeho úkol co nejrychlejším přenesením do další cache podle jeho "current goal"), nebo zda si TB resp. GC pouze prohlédne (a poznamená jeho unikátní kód pro pozdější registraci na serveru).
Kromě TB a GC, registrovatelnými na serveru Geocaching.com, se občas objevují i jiné trasovatelné předměty. Tyto jsou ale trasovatelné pomocí jiných serverů (např. geokrety.org). Tyto aktivity jsou zpravidla organizované jednotlivci nespokojenými se skutečností, že s pořízením TB či GC je nutné (kromě výrobní ceny geocoiny) zaplatit drobný poplatek (jednotky dolarů) určený k financování provozu serveru.
Geocacher může být majitelem TB či GC (a s určením nějakého „current goal“ jej vložit do nějaké cache), má možnost je získat pomocí některého z mnoha e-shopů zaměřených výhradně na prodej tohoto typu zboží a jiných doplňkových „geocaching“ předmětů (přístrojů GPS, oblečení, plastových schránek apod.)
Na této stránce ještě pracujeme!!